Elektromagnetický ventil Rain S 1500 1F 9 VDC

Kód: R-164.0150100
Neohodnotené
Značka: Rain
€27,17 €22,64 bez DPH
Skladom

Elektromagnetický ventil Rain S 1500P 1"F 9 VDC s 1" vnútorným závitom sa používa na prerušenie zavlažovacieho systému a prevádzku zavlažovacích zón, na ktorom je možné regulovať prietok vody. Dá sa ovládať s batériovou riadiacou jednotkou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Elektromagnetický ventil je jedným z najdôležitejších prvkov automatického zavlažovacieho systému. Boli vyvinuté na rozdelenie zavlažovacieho systému a prevádzku zavlažovacích zón. Pri používaní elektroventilov je nevyhnutné do systému nainštalovať filter. Ak sa do elektroventilu dostane špina, môže to spôsobiť vážne poškodenie ventilov, poškodenie membrány, úplné zatvorenie ventilu a plytvanie vody.

Skriňa extrudéra vystužená sklenenými vláknami elektromagnetických ventilov Rain S 1500 ľahko vydrží tlak až do 12 bar. Vďaka tuhej membráne, ktorá je nesená pružinou, nedochádza k poškodeniu konštrukcie ani pri vysokom tlaku vody. Z dôvodu spoľahlivosti sú vybavené samostatným filtrom. Je dostupný s regulátorom prietoku vo veľkosti 1" so solenoidom 9 V. Ventily S 1500 sa ojedinele predáva aj s holendrovým pripojením.  Na boku elektroventilov Rain sa nachádza páka na ručné spustenie zavlažovania. Ventily potrebujú na prevádzku najmenej 1,0 baru. To je tlak, pri ktorom sa membrána úplne uzatvára a bráni ďalšiemu toku vody v tomto štádiu. Elektromagnetické ventily RN sú pomalé uzatváracie ventily, ktoré pri zatvorení zabránia kladivovému efektu, aby nedošlo k poškodeniu systému.

Rain S 1500 1"F 9 VDC s 1" vnútorným závitom je 9 V elektromagnetický ventil s pomalým uzatváraním, na ktorom nie je možné regulovať prietok vody. Bol vyvinutý na zavlažovanie rodinných domov a malých parkov, kde nie je k dispozícii sieťové pripojenie (systém riadený batériovým ovládačom). Fungujú dobre aj pri nízkom prietoku vody.

Fungovanie elekroventila:

Aby elektroventily fungovali, je potrebný nepretržitý tlak vody. Ventily sú v základnom stave otvorené, zatvoria sa pod tlakom vody. V prevádzke sú ovládané solenoidom pomocou elektrického impulzu z ovládača. 24 V solenoid vyžaduje na ovládanie elektroventilov sieťový ovládač. Ventily s 9 V DC solenoidmi boli vyvinuté pre batériové riadiace jednotky. Elektroventil sa uzavrie, keď voda preteká cez otvor bránice do priestoru membrány, kde sa vytvára vnútorný tlak. V membránovom priestore voda vyvíja tlak na membránu na väčšej ploche, čo spôsobuje, že membrána je v uzavretej polohe, čím bráni prietoku vody do systému. Keď solenoid dostane signál z ovládača, železné jadro solenoidu sa stiahne, čím sa uvoľní obtok, čím sa uvoľní tlak v membránovom priestore. Membrána potom stúpa so zvyšujúcim sa tlakom závlahovej vody a voda bude voľne prúdiť so systému.

PARAMETRE
Veľkosť: 1”
Extrudované telo je spevnené skleneným vláknom
Jednokusová membrána pre spoľahlivé uzatváranie
Membránová pružina z nerezovej ocele pre hladké uzatváranie
Výpustná páčka pre manuálne otvorenie
Energicky efektívny solenoid
S ovládaním prietoku
ELEKTRICKÉ ŠPECIFIKÁCIE
Veľkosť: 1” - vonkajší závit
Prietok: 10 až 35 l/min (0,6 až 2,1 m3/h)
Odporúčaný tlak: 1,0 až 12,0 bar (100 až 1 200 kPa)
ŠPECIFIKÁCIE CIEVOK
Napájanie: 9V DC
ROZMERY
Výška: 12 cm
Dĺžka: 9,5 cm
Šírka: 7,3 cm
 width=

Dodatočné parametre

Kategória: Elektroventily 9 V
Prietok vody: 10-35 l/min (0,6-2,1 m3/h)
Typ: s ovládaním prietoku
Pripojenie: 1"

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: