Elektromagnetický ventil Hunter PGV-151-B

Kód: HUN-PGV151B
Neohodnotené
Značka: Hunter
€60,38 €50,32 bez DPH
Skladom

Elektromagnetický ventil Hunter PGV-151-B s 6/4" vnútorným závitom sa používa na prerušenie zavlažovacieho systému a prevádzku zavlažovacích zón, na ktorom je možné regulovať prietok vody.

Detailné informácie

Podrobný popis

Elektromagnetický ventil je jedným z najdôležitejších prvkov automatického zavlažovacieho systému. Boli vyvinuté na rozdelenie zavlažovacieho systému a prevádzku zavlažovacích zón. Pri používaní elektroventilov je nevyhnutné do systému nainštalovať filter. Ak sa do elektroventilu dostane špina, môže to spôsobiť vážne poškodenie ventilov, poškodenie membrány, úplné zatvorenie ventilu a plytvanie vody.

Elektromagnetické ventily Hunter PGV sú vyrobené z vysokej kvality PVC, ktoré ľahko vydržia tlak až do 10 bar. Vďaka tuhej membráne, ktorá je nesená pružinou, nedochádza k poškodeniu konštrukcie ani pri vysokom tlaku vody. Z dôvodu spoľahlivosti sú vybavené samostatným filtrom a extrémne odolným solenoidom. Je ho možné dostať s regulátorom prietoku, bez regulátora prietoku, vo veľkosti 1", 6/4" a 2", so solenoidom 24 V alebo 9 V. Elektroventily Hunter PGV sú vybavené malou preplachovacou skrutkou a dajú sa manuálne spustiť otočeným solenoidu o 1/4 otáčky. Ventily potrebujú na prevádzku najmenej 1,5 baru. To je tlak, pri ktorom sa membrána úplne uzatvára a bráni ďalšiemu toku vody v tomto štádiu. Elektromagnetické ventily PGV sú pomalé uzatváracie ventily, ktoré pri zatvorení zabránia kladivovému efektu, aby nedošlo k poškodeniu systému.

Hunter PGV-151-B s 6/4" vnútorným závitom je 24 V elektromagnetický ventil s pomalým uzatváraním, na ktorom je možné regulovať prietok vody. Bol vyvinutý na zavlažovanie väčších plôch. Tieto elektroventily s väčším rozmerom je možné dostať s regulátorom prietoku. Vďaka jeho zvláštnemu vyhotoveniu je vhodný nie len bočné, ale aj na spodné zapojenie, ak to miestne podmienky vyžadujú (v tomto prípade je menšia strata tlaku). Ak tlak v našom systéme prekročí optimálny prevádzkový tlak trysiek, odporúčame použiť elektroventil s regulátorom prietoku. S regulátorom prietoku sa dá znížiť prierez prúdu a následne znížiť tlak tak, aby sa tlak mohol nastaviť na optimálnu hodnotu. Fungujú dobre aj pri extrémne nízkom prietoku vody.

Fungovanie elektroventila:

Aby elektroventily fungovali, je potrebný nepretržitý tlak vody. Ventily sú v základnom stave otvorené, zatvoria sa pod tlakom vody. V prevádzke sú ovládané solenoidom pomocou elektrického impulzu z ovládača. 24 V solenoid vyžaduje na ovládanie elektroventilov sieťový ovládač. Ventily s 9 V DC solenoidmi boli vyvinuté pre batériové riadiace jednotky. Elektroventil sa uzavrie, keď voda preteká cez otvor bránice do priestoru membrány, kde sa vytvára vnútorný tlak. V membránovom priestore voda vyvíja tlak na membránu na väčšej ploche, čo spôsobuje, že membrána je v uzavretej polohe, čím bráni prietoku vody do systému. Keď solenoid dostane signál z ovládača, železné jadro solenoidu sa stiahne, čím sa uvoľní obtok, čím sa uvoľní tlak v membránovom priestore. Membrána potom stúpa so zvyšujúcim sa tlakom závlahovej vody a voda bude voľne prúdiť so systému.

PARAMETRE
Veľkosť: 6/4”
Externé a interné manuálne odvzdušnenie umožňuje rýchlu a ľahkú aktiváciu priamo na ventile
Utesnenie membrány s dvojitou obrubou pre špičkový výkon bez priesakov
Voliteľne: Cievky s jednosmerným napájaním umožňujú použiť riadiace jednotky napájané z batérií
Uchytené skrutky veka zaistia bezproblémovú údržbu ventilu
Podpora nízkeho prietoku umožňuje použitie výrobkov určených na mikro zavlažovanie
Zapuzdrená cievka napájaná striedavým napätím 24 V s uchyteným piestom pre bezproblémový servis
Teplotná odolnosť: 66 °C
S ovládaním prietoku
Regulácia tlaku Accu-Sync
ELEKTRICKÉ ŠPECIFIKÁCIE
Veľkosť: 6/4” - vnútorný závit
Prietok: 75 až 450 l/min (5 až 27 m3/h)
Odporúčaný tlak: 1,5 až 10 bar (150 až 1 000 kPa)
ŠPECIFIKÁCIE CIEVOK
Cievka 24 VAC:
- nárazovo 350 mA, trvale 190 mA, 60 Hz
- nárazovo 370 mA, trvale 210 mA, 50 Hz
ROZMERY
Výška: 19 cm
Dĺžka: 15 cm
Šírka: 11 cm

Dodatočné parametre

Kategória: Elektroventily 24 V
Hmotnosť: 0.806 kg
Prietok vody: 75-450 l/min (5-27 m3/h)
Typ: s ovládaním prietoku
Pripojenie: 6/4"
Balenie: Kartón: 8 ks

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: