Kvapková hadica PC Rootguard 16/30 cm - 2,1 l/h - 25 m

Kód: I-FIMA440302M25
Neohodnotené
Značka: Irritec
€18,49 €15,41 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Kvapková hadica s kompenzáciou tlaku PC Rootguard 16/30 cm - podzemná hadica s prietokom 2,1 l/h, so vzdialenoťou otvorou fixných 30 cm-ov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kvapková závlaha patrí medzi najúčinnejšie spôsoby zavlažovania. Týmto spôsobom dokážeme vodu dostať priamo ku koreňu rastliny, vďaka čomu je vyparovanie vody nulové, čiže sa jedná o veľmi hospodárny spôsob zavlažovania z hľadiska úspory vody. V hadiciach sú továrensky zabudované malé labyrinty, ktoré umožnia, aby sa voda dostala von na zavlažovaciu oblasť s veľmi malou intenzitou, čiže po kvapkách. Takto sa vyhneme pretečeniu a vody sa dokáže vsiaknuť priamo do pôdy bez vyparovania. Vstavané prvky kvapkovej závlahy sú mimoriadne citlivé na nečistoty, preto sa odporúča zamontovať filter do systému. Kvapkové telesá sú vybavené dvojitým otvorom, takto sa dá zabrániť tomu, aby sa po zavlažovaní vsali späť nečistoty. Vyrábajú sa z materiálu, ktorý je odolný voči chemikáliám a UV žiarením, je mimoriadne pružný a ľahko ohybný. Sú ideálnou voľbou pre zavlažovanie záhrad, rastlín, dekoračných rastlín, kríkov, ale rád sa využívajú aj na zavlažovanie poľnohospodárskych areálov. Fungujú pri nízkom tlaku (odporúčaný tlak je 1-1,5 bar), preto je vhodná montáž regulátora tlaku do systému. Rozlišujeme normálne kvapkové hadice a hadice s kompenzáciou tlaku. Hadice s kompenzáciou tlaku zaisťujú konzistentný prietok po celej dĺžke závlahovej linky a teda vysokú rovnomernosť závlahovej dávky. Okrem toho je možné kúpiť aj podzemnú kvapkovú hadicu, ktorá bola vyvinutá tak, aby korene rastlín nemohli upchať otvory kvapkových telies. Ku kvapkovým hadiciam sa odporúča používať nástrčné alebo Quick Joint spojky, pomocou ktorých vieme vytvoriť hocijakú potrubnú sieť.

Kvapková hadica PC Rootguard čiernej farby disponuje 16 mm-ovým vonkajším priemerom. Kvapkové otvory sa nachádzajú vo vzdialenosti 30 cm-ov od seba. Ich štandardná prietoková rýchlosť je 2,1 l/h (pri tlaku medzi 1-4 bar). Sú to hadice s kompenzácie tlaku, ktoré sa môžu inštalovať pod úroveň povrchu zeme. Ich optimálna dĺžka závlahovej linky je 119 metrov (pri tlaku 4 bar). Pri vyššej dĺžke sa odporúča napájať vodu do kvapkovej hadice aspoň na dvoch miestach, v záujme pre optimálnu prevádzku.

PARAMETRE
Kvapková hadica s kompenzáciou tlaku
Vonkajší priemer: 16 mm
Hrúbka steny: 1,1 mm
Vnútorný priemer: 13,8 mm
Doporučený tlak: 1-4 bar
Max. tlak: 4 bar
Vzdialenosť kvapkačov: 30 cm
Výtok vody: 2,1 l/h/kvapkač
Doporučená jemnosť filtra: 155 mesh
Doporučená maximálna dĺžka:
- 1 bar: 47 m
- 2 bar: 84 m
- 3 bar: 104 m
- 4 bar: 119 m

Dodatočné parametre

Kategória: Podzemné kvapkové hadice
Priemer: 16 mm
Výtok vody: 2,1 l/h
Vzdialenosť kvapkačov: 30 cm
Balenie: Paleta: 110 ks
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: