Filter YDV sieťový 1” - 5 m3/h

Kód: I-YDVDIL
Neohodnotené
Značka: Irritec
€7,39 €6,16 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Plastové filtre sú najdôležitejšou súčiastkou pre zavlažovacie systémy, ktoré sú vhodné na filtráciu tuhých nečistôt (napr. piesok) vo vode. Rovnako sú vhodné aj na polievanie z vodovodu alebo zo studne. Citlivejšie časti zavlažovacieho systému (napr. elektroventil) chráni pred skorým poškodením, tým pádom im zabezpečí dlhšiu funkčnosť. Pre kvapkové zavlažovania sú veľmi odporúčaným príslušenstvom, zabráni, aby kvapkové prvky neupchali.

Tieto filtre majú továrensky zabudované filtrovacie vložky, ktoré majú jemnosť filtrácie 120 mesh, (130 mikrónov). Tieto vložky sa dajú hocikedy jednoducho vybrať, čistiť, a podľa požiadavky vymeniť na filtračnú vložku s inou jemnosťou filtrácie.

Ich ďalšou výhodou je, že na sifón filtra sa dá pripojiť kompresor, tým pádom sa stane jesenné odvodnenie zavlažovacieho systému jednoduchou záležitosťou. Vďaka svojmu odolnému materiálu sú použiteľné do 10 barov, sú lacné a nekorodujú.

Závitové spojky sa odporúča utesniť s teflonovou páskou alebo s tesniacou niťou Loctite 55.

Sieťové filtre sú vhodné na filtráciu menšieho množstva tuhých nečistôt v hadici. Ak sa filtračná vložka moc upchá, kvôli veľkému tlaku sa sieť pretrhne, následkom čoho sa nečistoty dostanú do systému a dokážu narobiť vážne škody v dôležitých prvkoch. Ak je voda určená na polievanie piesočnatá, odporúča sa použiť diskové filtre. Pri väčšom množstve piesku sa odporúča montáž hydrocyklóna. Ak miešame výživu alebo inú chemickú látku do systému, je priaznivé použiť filter s plastovou vložkou, lebo tie nekorodujú a sú odolné aj voči iným chemickým reakciám.

PARAMETRE
Vstupný závit: 1” vonkajší závit
Výstupný závit: 1” vonkajší závit
Max. prietok vody: 83 l/min (5 m3/h)
Max. tlak: 10 bar
Filtračná vložka: sieťová
Jemnosť filtra: 120 mesh (130 micron)
 width= width=

Dodatočné parametre

Kategória: Sieťové filtre
Hmotnosť: 0.226 kg
Jemnosť filtra: 120 mesh (130 micron)
Prietok vody: max. 83 l/min (5 m3/h)
Pripojenie: 1"
Balenie: Kartón: 20 ks

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: