Elektromagnetický ventil Rain Bird 100-DV-MM-9V s cievkou 9V DC

Kód: RB-B70540
Neohodnotené
Značka: Rain Bird
€59,16 €49,30 bez DPH
Skladom

Elektromagnetický ventil Rain Bird 100-DV-MM-9V s 1" vonkajším závitom sa používa na prerušenie zavlažovacieho systému a prevádzku zavlažovacích zón, na ktorom nie je možné regulovať prietok vody. Dá sa ovládať s batériovou riadiacou jednotkou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Elektromagnetický ventil je jedným z najdôležitejších prvkov automatického zavlažovacieho systému. Boli vyvinuté na rozdelenie zavlažovacieho systému a prevádzku zavlažovacích zón. Pri používaní elektroventilov je nevyhnutné do systému nainštalovať filter. Ak sa do elektroventilu dostane špina, môže to spôsobiť vážne poškodenie ventilov, poškodenie membrány, úplné zatvorenie ventilu a plytvanie vody.

Elektromagnetické ventily Rain Bird sú vyrobené z polypropylénu vystuženého sklenenými vláknami a ľahko vydržia tlak až do 10 bar. Gumová membrána, nesená pružinou z nehrdzavejúcej ocele, ovláda ventil na zmenu tlaku. Inštalácia a údržba je veľmi jednoduchá. Pri údržbe nie je potrebné odstraňovať elektroventil, pretože sa dá ľahko rozobrať zhora. Je ho možné dostať s regulátorom prietoku, bez regulátora prietoku, vo veľkosti 3/4" a 1", so solenoidom 24 V alebo 9 V. Elektroventily Rain Bird sú vybavené malou preplachovacou skrutkou a dajú sa manuálne spustiť otočeným cievku o 1/4 otáčky. Ventily Rain Bird potrebujú na prevádzku iba 1,0 bar tlaku. To je tlak, pri ktorom sa membrána úplne uzatvára a bráni ďalšiemu toku vody v tomto štádiu. Elektromagnetické ventily DV sú ventily s rýchlym uzatváraním.

Rain Bird 100-DV-MM-9V s 1" vonkajším závitom je 9 V elektromagnetický ventil s rýchlym uzatváraním, na ktorom nie je možné regulovať prietok vody. Bol vyvinutý na zavlažovanie rodinných domov a malých parkov, kde nie je k dispozícii sieťové pripojenie (systém riadený batériovým ovládačom). Ak je náš zavlažovací systém dobre navrhnutý, tlak vody dodávanej do trysiek je v rámci limitu, potom je tento elektroventil tou najlepšou voľbou. Fungujú dobre aj pri extrémne nízkom prietoku vody.

Fungovanie elektroventila:

Aby elektroventily fungovali, je potrebný nepretržitý tlak vody. Ventily DV sú elektroventily s obráteným prietokom vody, gumová membrána ovláda ventil na zmenu tlaku. V prevádzke sú ovládané solenoidom pomocou elektrického impulzu z ovládača. 24 V solenoid vyžaduje na ovládanie elektroventilov sieťový ovládač. Ventily s 9 V DC solenoidmi boli vyvinuté pre batériové riadiace jednotky. Elektroventil sa uzavrie, keď voda preteká cez otvor bránice do priestoru membrány, kde sa vytvára vnútorný tlak. V membránovom priestore voda vyvíja tlak na membránu na väčšej ploche, čo spôsobuje, že membrána je v uzavretej polohe, čím bráni prietoku vody do systému. Keď solenoid dostane signál z ovládača, železné jadro solenoidu sa stiahne, čím sa uvoľní obtok, čím sa uvoľní tlak v membránovom priestore. Membrána potom stúpa so zvyšujúcim sa tlakom závlahovej vody a voda bude voľne prúdiť so systému.

PARAMETRE
Veľkosť: 1”
Pevná PVC konštrukcia
Dvojitá filtrácia vody vo ventile (na membráne samočistiaci filter a filter pod cievkou)
Možnosť manuálneho nastavenia ovládania ventilu otočením 1/4 otáčky
Zapuzdrená cievka
Externá skrutka odkalenie pre preplach ventilu spustenie pri inštalácii a sprevádzkovanie systému
Excentrická membrána s plynulým uzatváraním garantuje zníženej rázy vody
Teplotná odolnosť: 52 °C
Bez ovládania prietoku
ELEKTRICKÉ ŠPECIFIKÁCIE
Veľkosť: 1” - vnútorný závit
Prietok: 0,7 až 151,4 l/min (0,05 až 9,08 m3/h)
Odporúčaný tlak: 1,0 až 10,4 bar (100 až 1 040 kPa)
Teplota vody: max. 43 °C
ŠPECIFIKÁCIE CIEVOK
Napájanie: 24 VAC - 50 Hz
Spínací prúd: 0.30 A (7.2 VA)
Pracovný prúd: 0.19 A (4.6 VA)
ROZMERY
Výška: 11,4 cm
Dĺžka: 13,6 cm
Šírka: 8,4 cm

Dodatočné parametre

Kategória: Elektroventily 9 V
Hmotnosť: 0.4 kg
Prietok vody: 0,6-151,2 l/min (0,05-9,08 m3/h)
Typ: bez ovládania prietoku
Pripojenie: 1"
Balenie: Kartón: 20 ks

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: